Účetní junior

  • Pobřežní 665/21, 186 00  Praha-Karlín, Česká republika
  • Finance
  • Práce na zkrácený úvazek
  • Vhodné pro absolventy

Jsme firma, která se stará o své klienty i o své zaměstnance. Už skoro 30 let. A děláme to na jedničku.

Do odboru zpracovávajícího účetnictví pro dceřiné společnosti v rámci skupiny VIG ČR hledáme nového kolegu nebo kolegyni na pozici Účetní junior pro dlouhodobou spolupráci. Na této pozici budete po postupném zaučení zodpovídat za celkové účetnictví několika menších subjektů. Proto hledáme člověka, který rád pracuje samostatně a preferuje komplexní náplň práce oproti úzce vymezené činnosti. Zaučení bude probíhat postupně a ve stejném pořadí, jako je uvedeno v náplni práce. Pozice je vhodná pro studenty v posledním ročníku. Nastoupil/a byste nejprve na dohodou o pracovní činnosti a od začátku léta nabízíme možnost nastoupit do trainee programu - jak u nás funguje trainee program se dozvíte na našich kariérních stránkách.

Náplň práce:

  • zpracování přijatých faktur od jejich přijetí, verifikaci, zaúčtování až po proplacení,
  • zaúčtování čerpání provozních záloh na základě dodaného vyúčtování
  • nahrávání a párování příchozích a odchozích plateb,
  • kontrola účtování pokladen
  • zaúčtování plateb služebními platebními kartami na základě dodaného vyúčtování,
  • likvidace, zaúčtování a vyplacení cestovních příkazů,
  • zaúčtování dohadných položek (faktur, mezd ... ) v rámci měsíčních závěrkových operací,
  • vystavení faktur, např. z titulu prodeje majetku, poskytnutí služeb
  • vedení účetní agendy hmotného a nehmotného majetku,
  • spolupráce s útvary společnosti
  • pomoc při analýze účetních operací u nově přebíraných společností

Požadujeme:

  • min. SŠ vzdělání ekonomického směru
  • znalost účetnictví podnikatelů a základy daňové problematiky
  • znalost účetnictví neziskových organizací výhodou
  • MS Office – uživatelská znalost
  • MS Excel - pokročilá znalost na úrovni používání vzorců, vyhledávání, práce s kontingenčními tabulkami
  • časová flexibilita (potřeba při závěrkách)
  • pečlivost, zodpovědnost, spolehlivost, samostatnost
  • komunikativnost a ochota se vzdělávat

Co Vám nabízíme:

  • zázemí "Pojišťovny roku 2008 - 2012" a mezinárodní skupiny Vienna Insurance Group
  • odpovídající mzdové ohodnocení
  • nadstandardní zaměstnanecké výhody
  • možnost dalšího vzdělávání a rozvoje
  • lokalita práce v Praze - centrála

Kontakt

Lucie Zajíčková

Kontakt

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG