Risk manažer – pojistná rizika

  • Pobřežní 665/21, 186 00  Praha-Karlín, Česká republika
  • Pojišťovnictví
  • Práce na plný úvazek

Jednička na trhu, to jsme my. Protože umíme pojišťovat na jedničku.

Do odboru pojistných rizik hledáme na seniorní pozici novou kolegyni nebo nového kolegu. Budeme se společně podílet na tvorbě a zdokonalování metodického nastavení pro měření a řízení životních i neživotních upisovacích rizik a současně pomáhat průběžně vyhodnocovat přístup k podstupovanému riziku.
Naše práce by měla být především pestrá, s málem rutinních činností, zaměřená co nejvíce na užitečnost jejím příjemcům, tedy vedení společnosti na straně jedné a vlastníkům upisovacích rizik na straně druhé. K tomu využijete své zkušenosti ze školy, praxe i ze života a uplatníte svou potřebu dělat věci efektivní a smysluplné, a to způsobem, který nás bude bavit a vzájemně obohacovat.

Náplň práce:

• tvorba metodiky pro měření a řízení upisovacích rizik
• nastavování parametrů přístupu k upisovacímu riziku v rámci rizikového apetitu společnosti
• spolupráce s vlastníky rizik při implementaci metodik a řešení problémů
• provádění kontrolní činnosti v oblasti dodržování stanovených pravidel řízení rizik
• monitoring rizikového profilu pojišťovny, ad hoc analýzy
• kvantifikace upisovacích rizik pro účely stanovení solventnostního kapitálového požadavku a dalších ukazatelů popisujících rizikovou pozici pojišťovny
• definování stresových scénářů a testování dopadů jejich realizace

Kvalifikační, odborné a osobnostní předpoklady:

• VŠ vzdělání, magisterský stupeň – matematika, ekonometrie nebo ekonomie
• předchozí praxe v pojišťovnictví – produkt, pojistná matematika, risk management, finance (pojišťovna, příp. consulting)
• orientace na podstatu věci, schopnost prioritizovat a konstruktivně využívat kritické myšlení
• výborné komunikační dovednosti v obou směrech – ve schopnosti jasně formulovat myšlenky a srozumitelně prezentovat své závěry, ale také pečlivě naslouchat
• angličtina alespoň na středně pokročilé úrovni slovem i písmem (užití především při studiu anglicky psaných materiálů a při komunikaci s mateřskou společností)

Nabízíme:

• zajímavou a rozmanitou práci v zázemí největší pojišťovny na českém trhu
• motivující mzdové ohodnocení s fixní a variabilní složkou
• propracovaný systém odborného a osobnostního vzdělávání
• 5 týdnů dovolené, 3 dny zdravotního volna, příspěvek na životní a penzijní pojištění, cestovní pojištění zdarma, flexibilní pracovní doba a mnoho dalších
• místo výkonu práce: centrála, Praha Karlín

Kontakt

Kontakt

Kooperativa pojišťovna, a.s., VIG
Klára Pomyjová